תַקצִיר
מַטָרָה
כדי להעריך את היעילות והבטיחות של תמצית סטנדרטית ומרוכזת של שני מינים של זנגוויל, Zingiber officinale ו- Alpiaia galanga (EV.EXT 77), בחולים עם אוסטאוארתריטיס (OA) של הברך.

שיטות
מאתיים ושישים ואחד חולים עם OA של הברך וכאב בינוני עד חמור נרשמו במחקר אקראי, כפול סמיות, מבוקר פלסבו, רב-מרכזי, מקבילי, בן שישה שבועות. לאחר שטיפה, חולים קיבלו זנגביל לחלץ או פלסבו פעמיים ביום, עם acetaminophen מותר כתרופות הצלה. משתנה היעילות העיקרי היה שיעור המגיבים שחוו ירידה ב”כאב הברך על העמידה “, תוך שימוש בניתוח כוונות לטיפול. מגיב הוגדר על ידי הפחתת כאב של 15 מ”מ על קנה מידה אנלוגי חזותי.

תוצאות
ב -247 החולים המוערכים, אחוז המגיבים שחוו ירידה בכאבי הברך על העמידה היה גבוה יותר בקבוצת ההחלמה של ג’ינג’ר בהשוואה לקבוצת הביקורת (63% לעומת 50%, P = 0.048). אנליזה של משתני היעילות המשנית חשפה תגובה גדולה יותר באופן עקבי בקרב קבוצת תמצית הזנגביל בהשוואה לקבוצת הביקורת, בעת ניתוח ערכים ממוצעים: ירידה בכאב הברך על העמידה (24.5 מ”מ לעומת 16.4 מ”מ, P = 0.005), ירידה בכאב הברך לאחר הליכה של 50 מטר (15.1 מ”מ לעומת 8.7 מ”מ, P = 0.016), והפחתה במדד אוסטיאוארתריטיס המערבי (12.9 מ”מ לעומת 9.0 מ”מ, P = 0.087). שינוי במעמד העולמי והפחתת צריכת התרופות להצלה היו גדולים יותר מבחינה מספרית בקבוצת תמצית הזנגביל. השינוי באיכות החיים היה שווה בשתי הקבוצות. חולים שקיבלו תמצית זנגביל חוו אירועים שלילי במערכת העיכול (GI) בהשוואה לקבוצת הפלצבו (59 מטופלים לעומת 21 מטופלים). תופעות הלוואי של ה- GI היו בעיקר מתונות.

סיכום
תמצית ג’ינג’ר מטוהרת וסטנדרטית הייתה בעלת השפעה מובהקת סטטיסטית על הפחתת הסימפטומים של OA של הברך. השפעה זו הייתה מתונה. היה שם פרופיל בטיחותי טוב, עם תופעות לוואי קלות של GI בקבוצת תמצית זנגביל.

טיפולים בהווה לטיפול ב- Osteoarthritis (OA) של הברך מכוונים לסימפטומים, מאחר שאין טיפול קבוע בשינוי המחלה. תוכניות הטיפול כרוכות בשילוב של אמצעים לא פרמקולוגיים ופרמקולוגיים, תוך שילוב של משככי כאבים, תכשירים אנטי-דלקתיים ותוכניות תוך-רחמיות (1-3). אם אלה אינם מצליחים, מגוון רחב של התערבויות כירורגיות מתאימות. מאחר שאף אחת מהתוכניות הרפואיות אינה מספקת באופן קבוע הקלה מספקת בכאב, אך יש לה סיכון נוסף, החיפוש ממשיך לסוכנים שעשויים לספק שיפור בסימפטומים בסיכון מינימלי. בעוד מדענים פנו לחקירה של תרופות שהתגלו לאחרונה, מטופלים רבים פנו תרופות צמחיות אחרות שלא נחקרו כראוי.

מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבחון תמצית של Zingiber officinale Roscoe ו- Alpiaia galanga Linnaeus Willdenow (שניהם של משפחת Zingiberaceae, הנקראת בדרך כלל “gingers”). משפחת Zingiberaceae מורכב 49 סוגים ו -1,300 מינים, מהם 80-90 מינים של Zingiber ו 250 מינים של אלפיניה (4). תת המרכיבים המשמשים בתמצית הנבדקת נבחרו לאחר ניתוח ובדיקות של 100 סוגים (מינים ותת-מינים) של Zingiberaceae להשפעות אנטי-דלקתיות, על-ידי מבחני vivo ושימוש במודלים של בעלי חיים. המינים שנבחרו על ידי תהליך זה גדלו ונקצרו בתנאים מבוקרים.

ג ‘ינג’ ר הוא מאוד פופולרי התבלין ואת הייצור העולמי מוערך ב 100,000 טון בשנה, מהם 80% הוא גדל בסין (5). ג’ינג’ר יש גם מסורת ארוכה של שימוש תרופתי שימש כסוכן antiinflammatory למחלות שריר שלד, כולל שיגרון, ב איורוודי ורפואה סינית במשך יותר מ 2,500 שנים (6, 7). הוועדה הגרמנית E מונוגרפיות כוללת ביקורות של תרופות, כולל תרופות צמחיות, לאיכות, בטיחות ויעילות. בעקבות בדיקה זו של יותר מ -300 עשבי תיבול על ידי ועדת מומחים תחת המכון הפדרלי הגרמני עבור תרופות ומכשירים רפואיים, עשבי תיבול רבים נשללו ממכירות בגרמניה. מונוגרפיות רשימות זנגביל לשימוש ב הפרעות בעיכול ומניעת מחלת תנועה (8). בגרמנית הסטנדרטית, Hager’s Handbuch der Pharmazeutischen Praxis, ג’ינג’ר מופיע כמנוגדת לעצבנות, דלקת כרונית במעי, שיעול, מצבים של מערכת השתן ובטן התחתונה, שיגרון וגרון כואב (9).

פרמקולוגית, זנגביל, בדומה צמחים אחרים, הוא תערובת מורכבת מאוד של תרכובות. Zingiber officinale מכיל כמה מאות המרכיבים הידועים (10), ביניהם זנגוויל, בטא קרוטן, קפסאיצין, חומצה קפאית, וכורכום. בנוסף, salicylate נמצא בזנגביל בכמויות של 4.5 מ”ג / 100 גרם שורש טרי (11). זה היה מתאים 1 מ”ג salicylate ב 1 כמוסה של תמצית ג ‘ינג’ שנבדקו כיום. הפעולות ובמיוחד האינטראקציות של מרכיבים אלה לא היה (וכנראה לא ניתן בקלות) הערכה. אבקות שונות, ניסוחים ותמציות יש, עם זאת, נעשה שימוש מסחרי נבדק, הן במבחנה והן in vivo, במודלים של בעלי חיים. במודלים אלו, ג ‘ינג’ ר הוכיח לשמש מעכב כפול של cyclooxygenase (COX) ו lipooxygenase (12), כדי לעכב סינתזה leukotriene (13), ולהפחית cagenenan-Induced עכברוש בצקת (14, 15) מודל חייתי של דלקת.

Another related plant, galanga, commonly called greater galanga, is also widely used as a spice in the East and as a remedy for various ailments. It has an antiinflammatory action through inhibition of prostaglandin synthesis (16), and has traditionally been used for rheumatic conditions in South East Asian medicine (17). The volatile oil of Alpinia galanga L., which can be obtained by steam distillation of the rhizome, is a complex mixture containing 1,8‐cineol and 1′‐acetoxychavicol acetate which has antifungal (18) and antitumor (19) activity. The German Commission E Monographs lists the use of Alpinia officinarum, which is closely related to Alpinia galanga, for dyspepsia and loss of appetite. The US Food and Drug Administration lists ginger and Alpinia officinarum as “generally regarded as safe” (20). New research based on the traditional use of the gingers has led to the development of a patented ginger extract (EV.EXT 77). In vitro experiments have shown that the combined extract also inhibits the production of tumor necrosis factor α (TNFα) through inhibition of gene expression in human OA synoviocytes and chondrocytes (21).

In this study, we have evaluated the safety and efficacy of the extract in a double‐blind, placebo‐controlled study with intent‐to‐treat (ITT) analysis.

חולים ושיטות
ללמוד עיצוב
המחקר כלל ניסוי בן 6 שבועות, כפול סמיות, מבוקר פלסבו, מקבילי, שבוצע ב -10 מרכזים קליניים בארה”ב. הוא תוכנן על פי הנחיות לביצוע ניסויים קליניים כפי שדווחו על ידי ארגון המחקר Osteoarthritis International (22) וכפי שצוין בכנס הבינלאומי על הרמוניזציה של קווים מנחים קליניים (23). הפרוטוקול הלך בעקבות הצהרת הלסינקי משנת 1975, כפי שעודכנה ב -1983, באישור המוסד לביקורת מוסדית, וכל החולים סיפקו את הסכמתם בכתב ובעל פה. החולים חולקו באקראי למרכזי לקבלת טיפול על פי לוח זמנים שהוקצב על ידי מחשב, מאוזן על ידי המרכז, והן החוקרים והן המטופלים היו עיוורים למשימה הטיפולית.

חולים
החולים היו OA של הברך על ידי הקולג ‘האמריקאי לקולקציות סיווג ראומטולוגיה באמצעות פורמט עץ ההחלטה הכוללת צילומי רדיוגרפיה (24). השינויים רדיוגרפיים היו צריכים לכלול לפחות osteophytes ו מתאימות OA ציונים 2, 3, או 4 על ידי Kellgren ו לורנס קריטריונים (25).

קריטריוני הקבלה כללו את נוכחותם של כאבי ברכיים במעמד, שהיה צריך להיות בין 40 מ”מ ל 90 מ”מ על מדרג אנלוגי ויזואלי של 100 מ”מ (VAS) במהלך 24 השעות שקדמו. זה הוערך לאחר תקופה של 1 שבועות לשטוף. גברים ונשים בני 18 שנים נכללו. הכאב היה צריך להיות תואר, כך שזה יכול להיות נסבל עם הקלה באמצעות acetaminophen כתרופה להימלט במשך 6 שבועות. טיפול קודם ל- OA לא היה דרישה. חולים עם כל אחד מהמקרים הבאים לא נכללו: דלקת מפרקים שגרונית, פיברומיאלגיה, צנית, pseudogout חוזרת או פעילה, סרטן או מחלה חמורה אחרת, סימנים או היסטוריה של הכבד או אי ספיקת כליות, אסטמה הדורשת טיפול בסטרואידים, טיפול עם סטרואידים אוראליים בתוך 4 במשך שלושה חודשים קודמים, היילורונטה תוך-תוך 6 חודשים, טיפול מוקדם בתרופות מדכאות כגון זהב או פניצילאמין, ארתרוסקופיה של מפרק המטרה בשנה הקודמת, פגיעה משמעותית במפרק המטרה בתוך הקודם 6 חודשים, תרופות חקירה אחרות בחודש הקודם 1, חום> 38 ° C ב הקרנה, ואלרגיה acetaminophen או זנגביל.

לאחר ההקרנה, חולים נכנסו ל”שטיפה “של שבוע במשך תרופות אנטי דלקתיות ומשככי כאבים, שבמהלכם הורשו לקחת acetaminophen לפי הצורך עד 4 gm ליום. אספירין עבור antoagagulation עד 325 מ”ג ביום הורשה לאורך כל המחקר.

אם החולים היו נחושים להיות זכאים למחקר, הערכה בסיסית של כאב בוצעה לאחר שטיפה של תרופות אשר ישפיעו על דלקת פרקים לפני אקראיות. כל מרכז חולק באקראי עם 130 חולים שקיבלו תמצית ג’ינג’ר ו -131 חולים שקיבלו פלצבו.

יַחַס

במהלך תקופת הטיפול של 6 שבועות, החולים נטלו כמוסה אחת פעמיים ביום, בבוקר ובערב. כל קפסולה הכילה 255 מ”ג של EV.EXT 77, שנלקחו 2,500-4,000 מ”ג של קשקשים זנגביל מיובשים 500-1,500 מ”ג של קני שורש גלאנגה יבשים והופק על פי תרגול ייצור טוב (Eurovita אחזקות, קרלסלונדה, דנמרק). קפסיות פלצבו תואמות הכילו שמן קוקוס. כדי למזער התחושה החריפה אפשרית, המטופלים הונחו לבלוע את הקפסולה כולה (שלמה) עם כוס מים בזמן הארוחה.

Acetaminophen הורשה כתרופה הצלה. המטופלים קיבלו הוראה לקחת את תרופת ההצלה רק בעת הצורך, למינון מקסימלי של 2 טבליות 4 פעמים ביום, כלומר 4 gm ליום.

האחריות לסמים חושבה לפי ספירת הגלולות הן עבור הטיפול במחקר והן בתרופות ההצלה.

הערכות
הברך OA נחשב יותר סימפטומטי הוגדר כמפרק המטרה על ידי החוקר, ואת הכאב הברך ספציפי הוערך עבור משותף זה. פרמטר היעילות העיקרי היה שיעור המגיבים שחוו לפחות ירידה של 15 מ”מ בכאב בין הבסיס לבין הביקור האחרון של כאבי ברכיים על העמידה במהלך 12 השעות האחרונות, כפי שנמדד על ידי VAS 100 מ”מ. כאב על עומד הוא מדד מאומץ של כאב עולה בקנה אחד עם השאלה 5 של אונטריו המערבי ו מקמאסטר אוניברסיטאות (WOMAC) OA המדד מורכב (26). בעת תכנון המחקר הנוכחי, המדד המלא של WOMAC לא התקבל בדרך כלל כמשתנה היעילות העיקרי בניסויים הקליניים של OA של הברך.

אמצעי יעילות משניים ששימשו להשוואה בין שתי קבוצות המחקר היו כדלקמן: 1) שיפור ממוצע בכאב על מעמד, כפי שנמדד על ידי 100 מ”מ VAS; 2) צריכת תרופות הצלה; 3) מדד WOMAC כפי שנמדד על ידי VAS, כאשר קצה אחד של הסולם הוא “ללא כאב / נוקשות / קושי” והקצה השני, “כאב / קשיחות / קושי קיצוני” (הציון הכולל חושב כהתגובה הממוצעת); 4) הערכת המטופל של המצב העולמי, שבו השאלה, “בהתחשב בכל הדרכים שלך אוסטיאוארתריטיס משפיע לך, איך אתה עושה את 24 השעות האחרונות?” הוערך על סולם ליקרט 5 נקודות (1 = עניים מאוד, 2 = עניים, 3 = ממוצע, 4 = טוב, 5 = טוב מאוד); 5) הערכת איכות חיים באמצעות טופס קצר 12 (SF-12), אשר שואל שאלות לגבי מצבו של המטופל במהלך 4 השבועות הקודמים (27); ו 6) כאב בברך לאחר הליכה 50 מטר, נרשמה מיד לאחר הליכה נמדד על ידי 100 מ”מ VAS.

בדיקות היעילות והבטיחות בוצעו בתחילת המחקר ולאחר 2 ו -6 שבועות של טיפול. ה- SF-12 נערך בהקרנה ולאחר 6 שבועות של טיפול בלבד. בטיחות הוערכה באמצעות שאלות פתוחות בנוגע לשינויים בבריאות המטופלים בכל ביקור, נתמך על ידי תשובות המטופלים על כרטיסי היומן. עבור כל האירועים השליליים, נרשמו אירועים, תחילת, ועוצמה (מתון, מתון או חמור) של האירוע, כמו גם את הפעולה נלקחה ותוצאה. הקשר בין אירוע שלילי לתרופת המחקר הוערך על ידי החוקר כאיש, רחוק, אפשרי, סביר או מוגדר. תופעות הלוואי היו מקודדות בהתאם לטרמינולוגיה של תגובה של ארגון הבריאות העולמי (28). תופעות הלוואי נבדקו על ידי מונחים מועדפים ועל ידי כיתות איברים במערכת.

ניתוח סטטיסטי
סנוור נשמר עד מסד הנתונים הסופי ניקה ונעול. עם זאת, היה ניתוח ביניים של 116 חולים שבוצעה ברמת מובהקות של 0.01% על ידי סטטיסטיקן עצמאי. התוצאות נמסרו לחסות בלבד. החוקרים ולא ארגון המחקר הקליני שעקבו אחרי המחקר היו מודעים לתוצאות.

חישוב גודל המדגם התבסס על תוצאות של ניסויים קליניים שטרם פורסמו באמצעות תמצית זנגביל. הערכה סטטיסטית בוצעה באמצעות SAS (SAS Institute, Cary, NC). הניתוח הסטטיסטי בוצע באמצעות ניתוח של שונות משותפת לניתוח של אמצעים, עם ציוני בסיס, מרכז, מין, אינטראקציה של טיפול לפי מרכז, וגיל כמו משתנים. בדיקות ריבועיות של צ’י שימשו לניתוח המגיבים, מבחן ה- t של הסטודנט כדי לנתח את צריכת התרופות הצלה, ואת המבחן המדויק של פישר להשוואת שכיחות של תופעות לוואי בין הקבוצות. פרט לניתוח צריכת התרופות הצלה, נעשה שימוש בשיטת ה- ITT האחרונה. כל הניתוחים בוצעו דו-צדדית, עם רמת מובהקות מינימלית של 5%.

תוצאות
חולים. לא היה הבדל רלוונטי מבחינה קלינית בדמוגרפיה בין שתי קבוצות הטיפול (טבלה 1). החולים היו ברובם נשים וברובן לבן. חולים בשתי קבוצות המחקר היו בדרך כלל עודף משקל, שכן מדד מסת הגוף הממוצע היה 30 ק”ג למ”ר (טווח 18-65 ק”ג למ”ר).

שינוי חמצוני של LDL נחשב לשחק תפקיד מפתח הפתוגנזה של טרשת עורקים. צריכת חומרים מזינים עשירים נוגדי חמצון פנולים הוכח להיות קשורה עם attenuation של התפתחות של טרשת עורקים. מחקר זה נערך כדי לחקור את השפעת vivo לשעבר של תמצית ג’ינג’ר סטנדרטית על התפתחות של טרשת עורקים בעכברים חסרי E (E) של אפוליפופרוטין, בהשוואה לרמות הכולסטרול בפלזמה וההתנגדות של ה- LDL שלהם לחמצון ולצבירה. E0 עכברים (n = 60, 6-wk בן) חולקו לשלוש קבוצות של 20 ו ניזון 10 wk דרך מי השתייה שלהם עם הבאים: קבוצה i) פלסבו (קבוצת הביקורת), 1.1% אלכוהול ומים (11 מ”ל של אלכוהול ב 1 L של מים); קבוצה II) 25 מיקרוגרם של תמצית זנגביל / D ב 1.1% אלכוהול ומים וקבוצה iii) 250 מיקרוגרם של תמצית זנגביל / יום ב 1.1% אלכוהול ומים. אזורי הנגע ateric atherosclerotic הופחתו 44% (P <0.01) בעכברים שצרכו 250 מיקרוגרם של תמצית זנגביל / יום. הצריכה של 250 מיקרוגרם של תמצית זנגביל / יום הביאה לירידה (P <0.01) בפלסמה טריגליצרידים וכולסטרול (ב -27 ו -29%, בהתאמה), ב- VLDL (ב -36% ו -53% בהתאמה) וב- LDL 33%, בהתאמה). תוצאות אלו היו קשורות לירידה של 76% בשיעור הביו-סינתזה של הכולסטרול הסלולרי במיקרופאגים פריטונליים, הנגזרים מעכברי E0 שצרכו את המינון הגבוה של תמצית ג’ינג’ר למשך 10 wk (P <0.01). יתר על כן, מקרופאגים פריטונליים שנקטפו מעכברים E0 לאחר הצריכה של 25 או 250 מיקרוגרם של תמצית זנגביל / יום היה נמוך (P <0.01) קיבולת לחמצן LDL (על ידי 45 ו – 60%, בהתאמה), וכן לקחת ולשחוק חמצון LDL (על ידי 43 ו – 47%, בהתאמה). צריכת 250 מיקרוגרם של תמצית זנגביל / יום גם מופחת (P <0.01) את רמת הבסיס של LDL הקשורים חמצן שומנים על ידי 62%. במקביל, עיכוב של 33% (P <0.01) בצטברות LDL (המושרה על ידי vortexing) התקבל בעכברים שקיבלו תמצית ג’ינג’ר. אנו מסיקים כי צריכת התזונה של תמצית זנגביל על ידי עכברים E0 משמעותית מקטין את התפתחות נגעים טרשת עורקים. אפקט זה antatherogenic קשורה לירידה משמעותית ברמות כולסטרול פלזמה ו- LDL וכן הפחתה משמעותית של מצב חמצון הבסיס LDL, כמו גם את הרגישות שלהם חמצון צבירה.