החמישיה החיסונית - חמשת השמנים

החמישיה החיסונית – “חיסון טבעי”

החמישיה החיסונית – נטילת שמנים אתרים, לחיזוק מערכת החיסון, הינה מסורת ארוכת שנים הנפוצה בכל העולם, שהחלה כשהאדם למד לזקק חלקי צמחים ולמצות מהם את הרכיבים הפעילים.

החמישיה החיסונית – תערובת חמשת השמנים כוללת חמישה סוגים של שמנים שמקורם בזרעים ושורשים, כאשר לכל אחד מהם תכונות ייחודיות ותכולת חומרים בעלי השפעות מיטיבות על הגוף.

כל החומרים מועילים לגוף בזמן מחלה, אך הדרך הטובה ביותר היא לשמור על הגוף בריא, עם מערכת חיסון חזקה, שעוזרת במניעת מחלות.

ככלל, השמנים  מתרכובות שומניות, טרפנים, פוליפנולים וחומרים נוספים:
שמן זרעי המפ, מופק מצמח ההמפ, אשר מכיל כמויות נמוכות, עד כמעט בלתי משמעותיות, של המרכיב הפסיכואקטיבי THC.

הזרעים הייחודיים של ההמפ מכילים חומצות שומן חיוניות, שהגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו, כאשר הבולטות הן חומצה לינולאית, ההופכת גם לאלפא לינולאית וגאמא לינולאית.

החמישיה החיסונית – חומצות שומן חשובות נוספות בשמן זרעי הרימון, בשמן קצח (אומגה 3+6) ושמן זרעי צ’יה. (אומגה 3,5,6,9).

בגלל החשיבות של חומצות השומן החיוניות ובגלל האופי והכמות של נוכחותן בשמן, הוחלט להכניס את שלושת המקורות.

ראוי לציין כי גם היחס בו מופיעות החומצות בקצח, המפ ורימון, 1:3 בין לינאולית ואלפא לינאולית בהתאמה, הינו יחס אידיאלי לשמירה את תקינות מטבוליזם השומן בגוף.

הטרפנים הן תרכובות המשמות את הצמחים להגנה.
טרפנים שקיימים בהמפ, רימון, שורש ג’ינג’ר וכורכום עוזרים בשיכוך כאבים, משמרים את תקינותך העצבים ומשמשים כנוגדי חרדות ודכאונות, ואפילו למניעת אלכוהוליזם.

בג’ינג’ר ובכורכום קיימות תרכובות שהראו הראו תכונות התנגדות לוירוסים, הגנה מפני אולקוס והרגעה של כאבי בטן כתוצאה מגזים במערכת העיכול.

החמישיה החיסונית – פוליפנולים כגון כורכומין בשורש הכורכום, טנין בזרעי הרימון, ג’ינג’רול בג’ינג’ר, ומספר עצום הנמצא בזרעי הצ’יה וכמו כן ההמפ, הינם אנטיאוקסידנטים חזקים והראו במחקרים רבים תכונות מגוונות למניעה וטיפול במצבים שונים כגון טרשת עורקים,
הורדת כולסטרול ולחץ דם ומניעה של סוגי סרטן שונים, דלקות, ניוון מוחי, עליה במשקל וסכרת.

למה חמשת השמנים?
החמישיה החיסונית – שילוב שהשמנים השונים ב’חמשת השמנים’ מגבירים את יעילותו של כל שמן בנפרד. , ובשילוב התכונות של שמן זרעי ההמפ, מועילות למערכת החיסון ויוצרות תרכובת ייחודית שנותנת לגוף אבני בניין חיוניות לתיקון הגוף.

חמשת השמנים מספקת אסופה של השמנים שנמצאו על ידי המפתחים כמועילים ביותר לתחזוקה של חיסוניות הגוף ופוטנציאל לטיפול במחלות שונות.

השילוב בין השמנים עשוי להעצים את ההשפעות של כל אחד מהשמנים המרכיבים את התערובת, כלומר, כל שמן בתערובת יכול לגרום להגביר את ההשפעה של שאר שמנים והשילוב שלהם יחד מגביר את החיסוניות.
חשוב מאוד לציין כי לפני נטילה של כל תוסף תזונה או חומר פעיל יש להוועץ עם רופא המשפחה.