שמן שורש כורכום – שמן כורכומין
 שמן הכורכומין השמן הנהדר, שעשוי משורש כורכום, אוחז בתכונות רפואיות בעלות ערך שלא יסולא בפז, ובאופן כללי מומלץ להכניסו לכל תפריט. השמן הוכח כיעיל במגוון מאוד רחב של תופעות גופניות לא רצויות כולל דלקות, סרטן ועוד מספר רב של תחלואות. לאחר שנעיין במספר המרשים של יתרונותיו הבריאותיים, תוכלו גם אתם להבין מדוע נכנס שמן הכורכום לתערובת חמשת השמנים EVOLUTION, שפותחה בקפדנות ובצורה בררנית.

שורש צמח הכורכום היה בשימוש לאורך ההיסטוריה האנושית, כאשר מקורו באסיה מסביר מדוע הוא כה נפוץ במטבח של כמעט כל אומה ביבשת. עם זאת, שורש הכורכום עמוס בנוטריינטים ותרכובות אקטיביות מיוחדות, ובכך מקנה חסינות גופנית גבוהה לאנשים הצורכים אותו כאורח קבע.

שמן הכורכום מושג על ידי זיקוק באדים של השורש, ומכיל כמויות גבוהות מאוד של ססקוויטרפנים (תרכובות אורגניות טבעיות ממשפחת הטרפנים, המתרחשות בצמחים וחרקים, ובעלות תכונות מיוחדות בתחום חיסוניות הגוף), זינג’יברן, כורכומין ועוד מגוון רחב של תרכובות בעלות השפעות חיוביות על בריאות האדם. בואו נביט ביחד ביתרונותיו הרבים של צמח זה.

יתרונות שמן הכורכום

 • שיפור חסינות הגוף – אחד המרכיבים הבולטים בשורש, כורכומין, דווח בירחון ביוכימיה איטלקי כי הינה מפעיל את שחרור התרכובת האורגנית בילורובין, שהינה אנטיאוקסידנט חזק האחראי לחיזוק המערכת החיסונית וגם דואג לצבעה של הצואה!
  נטילה קבועה של שמן הכורכום, מגבירה את כמות החומרים הפעילים של השורש שנמצאים בגוף, בכך עוזרים לשמור כנגד תופעות בלתי רצויות.
 • עוזר בניקוי רעלים – אחד האיברים שעובד בגופנו שעות נוספות הינו הכבד. הוא עומל ללא הפסקה בכדי לנטרל מזון ורעלים, ולהפוך אותם לתרכובות שהגוף עובד איתן ושאינן מסוכנות לו. גם כאן, שמן הכורכום הראה יכולות הגנתיות על הכבד.
  במחקר שפורסם בנושא בריאות הכבד, הוסק כי שמן הכורכום הגן על הכבד כנגד השפעה של רעל חזק ביותר הנקרא מת’וטרקסאט, ובאופן פעיל עזר לטהר את הכבד מהרעילות של אותו חומר. במחקר זה, המרכיב הפעיל טורמרון ארומטי, קושר כבעל הפעילות ההגנתית על הכבד.
 • נלחם בסרטן – בעולם הרפואה, חקר הסרטן הינו מבין המפותחים ביותר בתחום. כל כיוון חקירה שמאפשר לספק תרופה יעילה לקבוצת המחלות האלו הוא בגדר ברכה. גם שמן הכורכום נחקר באופן ענף, כאשר הייחוס אליו הוא כבר כתרופה.
  מחקר משנת 2006, שכלל 44 משתתפים זכרים עם פצעים במעי הגס שמסוגלים להתפתח מהר מאוד לסרטן, מצא כי מתן של 4 גרם כורכום ביום עזר להוריד את רמות הפצעים ב-40 אחוזים. אחת ממסקנות המחקר היו כי היכולת של כורכומין להרוג תאים סרטניים ולא תאים רגילים, הופך אותו למועמד מועדף לפיתוח תרופה.
  יתרה על כך, מחקר מבטיח בתחום, החוקר את השפעותיו של כורכומין יחד עם טורמרונים, שהינם מרכיבים פעילים נוספים בשמן הכורכום, משתיקים את סרטן המעי הגס מעכברי מעבדה. לפי החוקרים, תערובת זאת עשויה להיות שיטה חזקה בכדי למנוע את סרטן המעי הגס, בהקשר של הדלקות המשותפות אליו.
 • שיפור באלצהיימר ומחלות נוירולוגיות – בתהליך של אלצהיימר ומחלות נוירודגנרטיביות (הכוללות הרס של תאי עצב) אחרות, מתרחש מוות של תאי עצב בעקבות גורמים רבים ומשתנים, ביניהם נזקי הזמן בבגרות או טרואמה באיזור הראש. אחד הגורמים המשפיעים על צמיחה של נוירונים (תאי עצב), הינו ההורמון BDNF, או בשמו הארוך גורם נוירוטרופי הנגזר מהמוח. ירידה ברמות של הורמון זה בגוף, קושר עם מחלת האלצהיימר, דימנציה ודיכאון.
  מחקרים רבים שביקשו לבדוק את השפעותיו של כורכמין על נוירונים ומערכות העצבים, גילו להפתעתם כי התרכובת מסוגלת להרים את רמות ה-BDNF במוח. השפעה מסוג זה, תופס משמעות טיפולית בתחומי המחלות הנוירודגנרטיביות ככל, ומעידות כי לכורכומין פוטנציאל בתור מעכב או אפילו מחזיר לאחור, מחלות אלו, ועוזר להילחם בהרס התאים ושיפור תפקוד המוח. מחקר מ-2007, הסיק כי כורכומין הינו מועמד למניעה או טיפול של מגוון מחלות המטילות מום באוכלוסייה המבוגרת כגון אלצהיימר, פרקינסון ושבץ.
  מחקר נוסף מ-2014, הציע מנגון פעולה לתרכובת טורמרון ארומטי, והראה כי הנוכחות של מרכיב פעיל זה, מעכב את ההפעלה של המיקרוגליאה (תאי מערכת החיסון של המוח המעורבים בתגובות הדלקתיות של המוח). עוד מחקר סיכם כי טורמרון ארומטי הינו מועמד מוביל בתמיכת ההחלמה במחלות נוירולוגיות.
 • מלחמה בדלקות וכאב – אמנם דלקות קצרות טווח הינם חיוניות לבריאות הגוף בכדי להילחם בזיהומים, אך מצב של דלקות כרוניות עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לאדם ובמקרים קשים להתפתחות של מחלות קשות בעקבות זאת, כגון מחלות לב, סרטן עוד רבים.
  אחד מהמחקרים שבדק את השפעותיו של כורכומין, מצא כי הוא גורם אנטי דלקתי חזק מאוד אשר מסוגל להתמודדות אל מול דלקות ברמה המולקולרית. כורכומין מצליח לחסום את מערך החלבונים NF-kB, שאחראיים על תעתוק החומר ה-DNA בתאים שמפעילים דלקות. מסקנות החוקרים היו כי לכורכומין של פוטנציה חזקה כשל תרופות אנטי-דלקתיות יעילות, ללא תופעות הלוואי שבהן.
  שמן הכורכום מכיל כמויות גדולות של כורכומין, ומקנה לו יכולות נדירות של התנגדות לדלקות. בכך, צריכה של השמן עשויה לשפר מצבים של מחלות כרוניות, כאבי פרקים ומפרקים, כאבי שרירים, גאוט, כאבים המערכת העיכול הקשורים בדלקות.

מחקרים מתחומי הרפואה השונים מראים מגוון רחב של השפעות חיוביות מצדו של שמן הכורכום, בתחומי בריאות הלב, העור, הנפש, השיניים ואפילו הרפס. כעת גם אתם מבינים, כי מעמדו של שמן הכורכום בתערובת חמשת השמנים EVOLUTION, הינה הכרחית. לאחר שביצענו מחקר מקיף, מצאנו כי גם תרכובת זאת הינה חיונית לחיסוניות ובריאות הגוף, ולכן החלטנו להוסיפה כאחד מתוך חמישיה מנצחת של שמנים פעילים ומרפאים.

עדויות רבות של משתמשים ב-EVOLUTION חמשת השמנים, הציפו את נושא השילוב המנצח בין כל אחד מסוגי השמנים. המשתמשים דאגו לציין כי לעומת צריכה של כל אחד מהשמנים בנפרד, השילוב של חמשתם ביחד, בדגש על יכולת ההספגה של שמן ההמפ, הצליחו להעביר את ההשפעות החיוביות של כלל השמנים האחרים, ביניהם גם שמן הכורכום. אנחנו ממליצים בחום להוועץ עם רופא המשפחה לפני נטילה של כל תוסף תזונה, בתצורה כזאת או אחרת.