סדרת האומגות המנצחת שלנו – במידה וקראתם את המאמר חומצות שומן ואנחנו, אתם בוודאי כבר יודעים שחומצות השומן הפולי-בלתי רוויות וחיוניות, נמצאות בתערובת חמשת השמנים EVOLUTION. השמנים המופקים מזרעי המפ, רימון וצ’יה ושורשי ג’ינג’ר וכורכום, מכילים סדרה מנצחת של חומצות שומן בלתי רוויות בעלות קשרי אומגה מסוג 3, 5, 6, 9 ו-11.

כל חומצה כזאת, בעלת קשר אומגה ייחודי, המקנה ל-EVOLUTION חמשת השמנים יתרונות משמעותיים בהגנה על הגוף, יצירה של שיווי משקל בריאותי ומניעה של מצבים חולי רבים שמאיימים על החיסוניות של גופנו מדי פעם ופעם. נעבור ביחד על האומגות השונות, ונבחין בתכונות וביתרונות הבריאותיים של כל אחת ואחת.

אומגה 3

 • מוריד רמות שומן – חומצות אומגה 3, תורמות להורדה של כמויות הגליצרידים החופשיות בדם. יתרון משמעותי מכיוון ורמות גבוהות בדם מגבירות את הסיכוי למחלות לב.
 • עוזר לדלקות פרקים – הוספה לתזונה של החומצה, ממתנת ומרגיעה את הקשיחות והכאבים שבדלקות פרקים. בנוסף, התוספים מגבירים את השפעות תרופות לדלקות.
 •  שיפור בקשב וריכוז – מחקרים שנערכו בילדים הראו כי תוספי אומגה 3, עוזרים לילדים לשפר את היכולות הקוגנטיבית הכוללות חשיבה, זיכרון ולמידה. מלחמה בדיכאון – מספר מחקרים מצאו, כי בתרבויות שצורכות מזון עשיר בחומצת אומגה 3, יחסית מעט אנשים סובלים מדיכאון. תוספי מזון מסוג זה יכולים להגביר את השפעת תרופות נוגדי דיכאון.

אומגה 5

סדרת האומגות המנצחת שלנו – חומצה זאת הינה ייחודית לשמן זרעי הרימון, וידועה גם בשם חומצה פונינית, או בשמה המדעי, חומצה לינוליאית מצומדת (CLnA). והינה מנוגדי החימצון החזקים ביותר הידועים בעולם הרפואה. חלק מהתכונות הייחודיות של חומצה פונינית הן:

 • אנטיאוקסידנט חזק – חזק פי חמש בעוצמתו מאשר תמצית זרעי ענבים, אומגה 5 מסוגל ליירט רדיקלים חופשיים בגוף ולמנוע הפרעות גנטיות הנגרמות מהם.
 • הפרעה לדלקות – מולקולות אנרגטיות שמשבשות תגובות דלקתיות, המנוצחות על ידי פרוסטגלידינים דלקתיים (מולקולות שומניות המשמשות כסוג של הורמונים), וגורמי מחלה שונים. כמו כן, על ידי חסימה של הפיכת דיזוגליצרל לחומצה ארכידונית (חומצת שומן אומגה 6), המולקולה מחכה את ההשפעה של אספירין רק ללא תופעות הלוואי.
 • סיוע מולקולרי – חומצה פונינית מסייעת בשחזור נזק תאי, שולטת ומווסתת את מעבר הגלוקוז ברמת קרום התא, ובכך יעילה לאנשים בעלי בעיות אינסולין.

אומגה 6

בדומה לחומצת השומן אומגה 3, חומצת אומגה 6, אינה מיוצרת בגוף וניתן להשיג אותה רק דרך מזון ותוספים חיצוניים. היתרונות הרבים של חומצה זו, מוגברים ומתעצמים ביחד עם השפעת חומצת אומגה 3.

 • הפחתת כאבים – מחקרים מראים כי חומצה גאמא-לינואלית (GLA), סוג של חומצת שומן אומגה 6 מסוגלת להפחית כאבים בחולי סוכרת, בנטילה של שישה חודשים או יותר. שני מחקרים שסקרו את GLA והשפעותיו, מצאו תוצאות חיוביות על כאב שמקורו בעצבים לאחר טיפול שערך כשנה.
 • אנטי דלקתיות – דלקות מהוות השפעה רעה על הבריאות, ועשויות להחמיר או אפילו לגרום למחלות. למעשה, רב המחלות הכרוניות מלוות בדלקות, החל מסרטן, מחלות לב ועוד. צריכה של חומצות שומן אומגה 6 ותוספות של אומגה 3, משחקות תפקיד חשוב בבריאות והחיסוניות של הגוף. מטאבוליזם (עיבוד מולקולה בגוף) של GLA, הופכת אותו לחומר אנטי דלקתי חשוב.
 • הורדת לחץ דם – אומגה 6 בפני עצמה, מסוגלת להוריד תסמינים של לחץ דם גבוה. מחקרים הראו שיפור בקבוצות של אנשים בעלי ערכי לחץ דם בגבול העליון, וגם קבוצה של סובלים מכאבי מאמץ בהליכה, הנגרמים עקב חסימות בכלי הדם. הנתונים חשפו כי בנסיינים שנטלו תוספת של אומגה 6, לחץ הדם היה נמוך יותר. עוצמת ההשפעה גדלה בשילוב עם אומגה 3.
 • בריאות העצמות – צריכה של חומצות שומן אומגה 6 ו-3, באוכלוסיות מבוגרות יותר, הראתה שיפור בשימור של מבנה העצם באגן והשדרה. יתרון גדול לנשים וגברים כאחד, המתבגרים ורוצים לשמור על הבריאות של עצמותיהם.

סדרת האומגות המנצחת שלנו – לאומגה 6, יתרונות נוספים הקשורים בשיפור הפרעות קשב וריכוז, הורדת הסיכויים למחלות לב וטיפול בדלקות פרקים. היתרון הגדול בשמנים שבתערובת EVOLUTION, הינה היחס בין אומגה 6 ל-3, ביחס של 1:3. יחס מומלץ זה, שהינו האידיאלי ביותר לחיזוק הגוף, נלקח בחשבון כאשר פותחה התערובת.

אומגה 9

הנפוצה ביותר, וגם בתערובת EVOLUTIONחמשת השמנים, הינה חומצה אולאית, או חומצת אומגה 9. אמנם חומצה זאת איננה חיונית, כלומר, הגוף מייצר אותה גם באופן טבעי, אך צריכה של תוספים ממנה הראו מספר מרשים של תוצאות במספר תחומים.

 • אנרגיות, כעס ומצב רוח – חומצות אומגה 9, כפי שנמצאות בשפע בשמן זרעי הצ’יה ובכל שאר השמנים, עשויה להגביר את רמות האנרגיה, להפחית את הכעס ולשפר את מצב הרוח. מחקר קליני אמריקאי הסיק כי שימוש בחומצה אולאית קושר הגברה של פעילות גופנית, זמינות של יותר אנרגיה והפחתה של זעם.
 • הפחתת הסיכויים למחלות לב – מחקר הראה כי חומצות שומן אומגה 9 עוזרות להפחית את רמות ה-LDL (“כולסטרול רע”), ולהגביר את רמות ה-HDL (“כולסטרול טוב”), ובכך החומצה עשויה להפחית את הסיכויים למחלות לב ושבץ.
 • יתרון לחולי אלצהיימר – עכברי מודל מחלת האלצהיימר, קיבלו במסגרת מחקר, תוספי תזונה של אומגה 9 והראו, שיפור בפעולות הזיכרון שלהם. אמנם לא הוכח בשום צורה על בני אדם, לחומצת שומן אומגה תשע קיים פוטנציאל להטיב בחולי אלצהיימר.

אומגה 11

סדרת האומגות המנצחת שלנו – עד היום לא נערכו מחקרים המצביעים על פעילות ספציפית של אומגה 11, אך כבר מתוכנן מחקר לבדיקת ההשפעה של אומגה 11 על פירוק שומנים חלבוניים (ליפופרוטאינים) בגוף של בוגרים. ליפופרוטאינים הינם חלק חשוב בבנייה של כולסטרול, ובדיקת ההשפעה עליהם עשויה לחשוף תכונות מעניינות.

חומצות האומגה השונות הן בעלות מגוון רחב של יתרונות משמעותיים לגוף האדם, ולכן ב-EVOLUTION חמשת השמנים, דאגנו ליישם את מיטב האומגות, לניצול המירבי ביותר של חומצות השומן הפולי-בלתי רוויות שהן חיונית לאדם ולבריאותו. 

לרכישה לחצו כאן