כיצד שמן חמשת השמנים משפר את הביצועים של ספורטאים?

חמשת השמנים
חמשת השמנים

חמשת השמנים לספורטאים –  הרעיון עצמו של נטילת שמנים לשיפור ביצועים הוא רעיון עתיק ועיסוק של אלפי שנים לאורך ההיסטוריה האנושית.

מטפלים ומרפאים שונים רקחו (ועדיין רוקחים) שמנים שונים ממוצרים טבעיים לשיפור התפקוד אצל בני אדם.

עוד מימי יוון העתיקה ניתן למצוא תיעוד לשימוש של ספורטאים בשמנים שונים (במיוחד שמן כורכום ושמן ג’ינג’ר) להגברת התפקוד הספורטיבי שלהם.

עדויות נוספות מאזורים שונים בעולם כמו : הודו, האימפריה הרומאית, דרום אמריקה, סיביר והמזרח התיכון, מצביעות על כך שהשימוש בשמנים לשיפור הביצועים הספורטיביים היא פרקטיקה ותיקה ומוכרת.

כיום בזכות התקדמות המדע אנו מסוגלים להצביע ולמפות את הסגולות של אותם שמנים.

בכתבה הזאת נביא את כל המידע העדכני בנוגע לשמן “חמשת השמנים” וכיצד הצלחנו להוכיח בשנים של פעילות שהמוצר אכן מגביר את הביצועים של ספורטאים שבוחרים להיעזר בו.

 

 

חמשת השמנים לספורטאים

חמשת השמנים לספורטאים – שמנים אתריים קיימים כבר שנים, ומספר מחקרים הראו כי הם מועילים לטיפול במחלות שונות ובשיפור הבריאות.

על פי משרד הבריאות של ארצות הברית שמנים אתרים הם חלק חיוני ברפואה אלטרנטיבית ומשלימה לטיפולים קונבנציונאליים.

הממצאים החיוביים של שמנים אתרים נטויים כעת למחקרי ביצועי שמנים אתריים מראים כמשפרים חרדה דיכאון ומעוררים תפקוד נוירולוגי משופר.

ממצאים אלה עוררו מחקר נוסף על שמנים חיוניים ועל השפעותיהם על ביצועי הספורט אצל ספורטאים.

מקובל, אפילו נדרש, שספורטאים ידחפו את עצמם לגבול שלהם, נפשית ופיזית כאחד.

רק רמת מאמץ זו מאפשרת לספורטאים לשפר את כישוריהם ולהצליח בתחרות.

עם זאת, זה אכן עולה במחיר. הענקת הכול שלך גורמת לכל מיני כאב, כאבים וכאבים להתפתח במפרקים ובשרירים שלך כאשר גופך מוחה על המאמץ שנעשה.

חמשת השמנים לספורטאים – תוסף התזונה “חמשת השמנים” הוא תערובת המורכבת ממספר שמנים :משמן זרעי המפ, שמן שורש ג’ינג’ר, שמן שורש כורכום , שמן זרעי רימונים ושמן זרעי צ’יה.

השילוב של חמשת השמנים ג’ינג’ר כורכום רימונים וצ’יה מספקת יכולת ספיגה מהירה לגוף שיחד מסייעים בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף, משפרים את התפקוד הגופני, עוזר
להחלמה של פצעים ודלקות ובאופן כללי משפר את איכות חיינו ובריאותנו הגופנית והנפשית.

בין הסגולות של חמשת השמנים, ניתן לסמן את שיפור התפקוד הגופני וכיצד המוצר חמשת השמנים יכול לשפר את ביצועיהם של ספורטאים מקצועיים וחובבנים.

תזונתו מהווה כ 70 אחוז מהבריאות שלנו והביצועים הספורטיביים שלנו.

אולם אחד הסודות הוא שלתוספי התזונה חלק ניכר בתזונה שלנו, בעיקר שבחרתם להיות מקצוענים או לפחות התחלתם להתאמן בצורה רצינית ומסודרת יותר (לפחות 3 אימונים בשבוע).

חמשת השמנים לספורטאים – בפסקאות הבאות אנו מבקשים להסביר את הסגולות של חמשת השמנים אשר משפרות את הביצועים של ספורטאים ואחר כל לספק הוכחות, בדמות מחקרים מדעיים, ראיונות ועדויות מצד ספורטאים מקצועיים וחובבנים.

השילוב של סוגים שונים של שמנים מגבירה את יעילותו והשפעותיו של כל שמן בנפרד, התכונות המיוחדות של שמן זרעי ההמפ, משפיעות דרך מניעה של שלל מחלות ומצבים הגורמים חולשה ותחלואה בגוף.

תערובת “חמשת השמנים” מספקת אסופה של שמנים שנמצאו על ידי ועל ידי המפתחים כמועילים ביותר לתחזוקה של המערכת החיסונית בגוף ופוטנציאל לטיפול במחלות שונות. כמו שאמרנו השילוב בין השמנים מעצים את ההשפעות של כל אחד מהמרכיבים בתערובת, וביחד מתחזקת המערכת החיסונית של הגוף.

השילוב בין הטיפול הטבעי לבין הטיפול הקונבנציונלי מסייע ומקל על מטופלי כימותרפיה ומשפר את אפקטיביות הטיפול הכימי.

התוסף מסייע לבעיות כרוניות במערכת העיכול, מגדיל את מספר התאים הנלחמים בדלקות, נגיפים, ושאר גורמים חיצוניים ובנוסף אף מסייע בשיפור הכולסטרול ולהגברת עירנות מרבית.

במילים אחרות מרכיבי התוסף “חמשת השמנים” הינם נוגדי: זיהום, דלקת, בקטרייה, פטרייה ווירוס.

רכיבי חמשת השמנים

חמשת השמנים לספורטאים – שמן “חמשת השמנים” שלנו מכיל סוגים שונים של שמנים אשר הוכחו כמגבירים את יעילותו והשפעותיו של כל שמן בנפרד, התכונות המיוחדות של שמן זרעי ההמפ, משפיעות על גופנו במניעה של שלל מחלות ומצבים הגורמים חולשה ותחלואה בגוף.

תערובת “חמשת השמנים” מספקת אסופה של שמנים שנמצאו על ידי מפתחי המוצר, כמועילים ביותר לתחזוקה של המערכת החיסונית בגוף ופוטנציאל לטיפול
במחלות שונות.

השילוב בין השמנים מעצים את ההשפעות של כל אחד מהמרכיבים בתערובת, דרך שיפור הספיגה של החומרים בתאי הגוף וביחד מתחזקת את המערכת החיסונית של הגוף.

השילוב בין הטיפול הטבעי לבין הטיפול הקונבנציונלי מסייע ומקל על מטופלי כימותרפיה ומשפר את אפקטיביות הטיפול הכימי.

התוסף מסייע לבעיות כרוניות במערכת העיכול, מגדיל את מספר התאים הנלחמים בדלקות, נגיפים, ושאר גורמים חיצוניים ובנוסף אף מסייע בשיפור הכולסטרול ולהרגשת ערנות מרבית במהלך היום.

חמשת השמנים לספורטאים-בבקבוקון אחד של חמשת השמנים קיימת תערובת המורכבת משמן זרעי המפ,שמן שורש ג’ינג’ר, שמן כורכומין, שמן זרעי רימונים ושמן זרעי צ’יה.

שמן חמשת השמנים מכיל שמנים המופקים מזרעי המפ, רימון וצ’יה ושורשי ג’ינג’ר וכורכום, המכילים סדרה מנצחת של חומצות שומן בלתי רוויות בעלות קשרי אומגה מסוג 3, 5, 6, 9 ו-11.
אשר מספקים סגולות רבות כגון : סיוע בספקטרום המולקולרי לתהליכים בריאים בגופנו, שיפור יכולת הקשב והריכוז, הגדלת פוטנציאל של רקמות שריר, מחזקים את העצמות, מגבירים את רמות האנרגיה בגוף ועוד.

בנוסף בכל בקבוק תמצאו כמויות מרשימות של מינרלים חיוניים כמו: נתרן, מגנזיום, ברזל, אבץ, אשלגן, סידן, מנגן ונחושת. כל אלה אחראים למספר רב של הסגולות הרפואיות של חמשת השמנים וביכולת של שמן חמשת השמנים לשפר את הביצועים אצל ספורטאים מקצועיים וחובבנים.

הויטמינים בחמשת השמנים ותועלתם לספורטאים

חמשת השמנים לספורטאים – שמן חמשת השמנים גם מכיל בתוכו ויטמינים רבים ונחשב
למולטי ויטמין מוצלח במיוחד בהשוואה למתחרים שונים בשוק.
B E C K A שמן חמשת השמנים מכיל את הויטמינים:

ויטמין A – הויטמינים האלה יחד הופכים את שמן חמשת השמנים למוצר חיוני עבור ספורטאים אשר
זקוקים לכמות גבוהה של ויטמינים שונים על מנת להגיע למקסימום של יכולותיהם הפיזיות והמנטליות יחד.
(בטא קרוטן): מעודד גדילה, מחזק את העצמות ועוד.

ויטמין C –  ויטמין יקר ערך באופן כללי. בין השאר מחזק את מערכת החיסון כך שלא מחסירים אימונים ובנוסף מסייע בספיגת ברזל בגוף.

ויטמין E – ויטמין בעל תועלת רבה מאוד, בעיקר במלחמה ברדיקלים החופשיים. עבור ספורטאים,
התרומה העיקרית שלו היא מניעת חמצון שומנים אחרי פעילות פיזית אינטנסיבית.

ויטמין K – לוקח חלק בתהליכי קרישת דם ומסייע להפיק אנרגיה משומן וחלבונים,
כולל אלה שמספקות לגוף אבקות החלבון השונות (חלבון מי גבינה, חלבון קזאין ועוד’).

ויטמינים מקבוצת B – עוזרים למצות את פוטנציאל האנרגיה של הפחמימות וכך תורמים
לאימונם אינטנסיביים יותר.

לוקחים חלק חשוב בשימוש בחלבונים לטובת בניית רקמות שריר. בנוסף מסייע לעיכול מיטבי ולפעילות מיטבית של העיניים.
בין תפקידיו עזרה לתאים בשימוש בחמצן לטובת קבלת אנרגיה. לוקח חלק גם בשמירה על מערכת העצבים.
רמה נמוכה מדי של ויטמינים מקבוצת בי עלולה לבוא לידי ביטוי בהתעייפות מהירה ועל כן קושי להתאמן בעצימות הרצויה. כמו כן ויטמין זה חיוני להתאוששות מיטבית אחרי האימונים.

חמשת השמנים לספורטאים – הויטמינים ב”שמן חמשת השמנים” מסייעים לסנתז חומצות אמינו. מחסור בה ועלול לגרום להתכווצויות שרירים ועייפות.

הם מזרזים את התגובה של חומצות האמינו בתאים השונים, ולכן חלק גדול מתוספי התזונה של חומצות אמינו מכילים את אותם ויטמינים. כמו כן מסייעים לחילוף החומרים של החלבונים. בנוסף משתתף בייעול השימוש במאגרי הגליקוגן שמהם מגיעה האנרגיה לשרירים.
רמה נמוכה מדי של ויטמינים מקבוצת בי עלולה לבוא לידי ביטוי בהתעייפות מהירה ועל כן קושי להתאמן בעצימות הרצויה. כמו כן ויטמין זה חיוני להתאוששות מיטבית אחרי האימונים.

שמן המפ

חמשת השמנים לספורטאים – עובדה: שמן זרעי המפ מסוגל לעקוף את המטבוליזם של חומצות שומן חיוניות הפגום ואת הנזק הפיזי שיכול לנבוע מגורמים גנטיים, צריכת שומנים אחרים, הזדקנות ודפוסי אורח חיים. כלומר צריכה של שמן המפ תספק את כל הספקטרום של חומצות שומן מסוגי האומגה שלהם ספורטאים זקוקים למיקסום יכולותיהם הגופניות.

חומצות שומן אחרות בשמן זרעי קנבוס כוללות: חומצה פלמיטולאית, חומצה הפפטקנואית, חומצה ארכידיטית, חומצה איקוזנואית, חומצה בהנית, חומצה אירוקית, חומצה ליגנוקרצית וחומצה נרבונית; אך הוא מכיל גם מספר חומצות שומן גבוהות יותר. זהו אחד משמנים המזון היחידים שמכילים את המטבוליטים הישירים של LA ו- LNA.

הבולטים ביותר הם GLA (חומצה גמא לינולנית מ- LA) ו- SDA (חומצה סטרידונית מ- LNA) המשמשים מתווכים בהיווצרות חומצות שומן ארוכות שרשרת ופרוסטגלנדינים חיוניים דמויי הורמון בגוף.

מחקרים רבים הצליחו להוכיח שצריכת שמן זרעי המפ מכיל 9 חומצות אמינו חיוניות שהן בדיוק מה שאדם בריא וספורטאי שרוצה לשפר את ביצועיהם צריכים. אותן חומצות אמינו משמשות אבני בניין לחלבונים חיוניים האחראים על מספר רב של תהליכים בגופנו כמו:
הובלת חמצן ברחבי מחזור הדם
הוצאה לפועל של תהליכי עיכול בדרכי העיכול
הוצאה לפועל של תהליכים נוירולוגיים
החלמה של רקמות מדלקות ופגיעות שונות

במחקר משנת 2014 צוות של חוקרים מספרד, שוויץ וצרפת מצאו ששמן זרעי המפ משפר את חילוף החומרים ותורם לתנועה “נכונה” יותר של חומרים הקיימים בשמן ההמפ לכיוון אזורים בגוף, כמו למשל לכיוון שרירים על מנת להזין אותם וכתוצאה מכך לשפר את יכולת סחיבת המסה של השרירים או במילים אחרות להוציא מהשרירים שלנו ביצועים טובים יותר.

שמן ג’ינג’ר

חמשת השמנים לספורטאים – שמן ג’ינג’ר משמש כבר אלפי שנים ספורטאים לשיפור הביצועים שלהם ושלהן. מעבר לערכו התזונתי שכאשר מפורק עומד יפה בפני עצמו, רצינו גם להביא בפניכם מחקרים עדכניים בנוגע לתרומה לביצועיהם הספורטיביים של אתלטים מקצועיים וחובבנים.
במחקר שהתפרסם בשנת 2015 צוות החוקרים הצליח להוכיח שלשמן הג’ינג’ר סגולה לתיקון רקמות והקלה על כאבים בשרירים עקב ספורט. המחקר קבע במסקנותיו שמעבר להקלה מכאב שמן ג’ינג’ר משפר את ביצועיהם של ספורטאים באמצעות שיפור ההחלמה של רקמות והרחבת כלי אדם באזורים שונים על מנת “לטעון” אזורים שונים בגוף בחומרים מזינים.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26200194

במחקר שהתפרסם בשנת 2013 הצליחו לחבר חוקרים איראניים בין שימוש בשמן ג’ינג’ר לחזרה מהירה יותר של ספורטאיות לאחר פציעה. מסקנות המחקר שויטמינים וחומרים פעילים בשמן הג’ינג’ר כמו למשל ג’ינג’רול, תורמים להחלמה מהירה יותר ומגבירים את היכולת של הספורטאי להתמודד עם כאבים.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23717766

במחקר שהתפרסם בשנת 2018 צוות מחקר מפולין, טוניס, קרואטיה, אנגליה ואיטליה בחנו את ההשפעות של שמנים שונים על ספורטאים. המחקר קבע שחומרים אלקלוהידים וחומרים ארגרוגנים שקיימים בצמח הג’ינג’ר משפרים ביצועים של ספורטאים כיוצא מהיותם חומרים שהוכחו במחקרים קודמים רבים כבעלי סגולות לשיפור הביצועים הספורטיביים.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29568244

שמן זרעי צ’יה

חמשת השמנים לספורטאים – זרעי הצ׳יה הם זרעים שחורים וקטנים שמקורם בצמח הסלביה היספניקה, סוג של מנטה, הגדל בעיקר בדרום אמריקה. הם מלאים בחומרים מזינים ובעלי השפעה חיובית על הגוף והמוח, ויש הטוענים כי הם אחד המאכלים הבריאים על פני כדור הארץ. הם מכילים הרבה מאוד חומרים מזינים אך מעט קלוריות. הרוב המוחלט של הפחמימות המרכיבות את זרעי צ’יה הן סיבים, שלא מתעכלים בגוף, לא משפיעים על רמת הסוכר, ולא נחשבים למעשה כפחמימה. הם משמשים כבר אלפי שנים בריפוי והענקת סגולות לשיפור הביצועים הגופניים של בני אדם.

חמשת השמנים לספורטאים – מחקרים מדעיים שהתבצעו אודות הסגולות הרפואיות ומשפרות הביצועים של הצ’יה, שימשו אותנו על מנת להביא בפניכם את הנקודות החשובות בתפקיד החשוב של שמן הצ’יה בין “שמן חמשת השמנים”.
סגולות הצ’יה לשיפור ביצועים גופניים:

*משפר את ספיגת חומרים מזינים לתאים.
*מעניק תחושת כוח וערנות.
*משפרת ביצועים ספורטיביים למשך זמן של עד שעתיים.

במחקר שהתפרסם בשנת 2011 על ידי אוניברסיטה באלבמה שבארצות הברית. המחקר ביקש לבדוק את הפוטנציאל של שמן זרעי הצ’יה להגברת הביצועים אצל ספורטאים, דרך היכולת של זרעי הצ’יה לשפר את הספיגה של חומצת השומן אומגה 3 שכה חשובה לספורטאים.
מסקנת המחקר הייתה שספורטאים שצורכים שמן צ’יה מעבר ללהנות מהסגולות של שמן הצ’יה בעצמו גם נהנים מספיגה מהירה יותר של אומגה 3 לתאים והרקמות בגוף.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21183832

במחקר שהתפרסם בשנת 2017 וביקש לבדוק את הסגולות שזרעי הצ’יה מספקים לשיפור הביצועים הגופניים אצל בני אדם. המחקר בדק את ההשארה שזרעי הצ’יה משפרים את הספיגה של חומרים מזינים שונים במיוחד אומגה 3 ו-6 לפי בדיקות מעבדה שהתמקדו בבחינה של תהליכים ביולוגיים בסיסיים ברמת התא.
מסקנת המחקר היא שצריכת צ’יה משפרת את הספיגה והפעולה של אומגות 3 ו6 באופן שמגביר את הביצועים הגופניים אצל ספורטאים.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28646829

שמן זרעי רימון

חמשת השמנים לספורטאים- לזרעי הרימון סגולות רבות אותם ספורטאים יכולים לרתום לדרישותיהם הגופניות.
בין אותן סגולות ועל פי מחקרים מדעיים, ניתן  למצוא ששמן זרעי רימונים:
*גורם לשיפור של זרימת הדם
*גורם לשיפור בתחושת האנרגיה במהלך מאמץ ממושך
*משפר את הפוטנציאל המסה של שרירים
*משפר את ספיגת חומרים מזינים לתאים.
*מעניק תחושת כוח וערנות.

*משפר את עוצמת השרירים

*מסייע להחלמה של שרירים

חמשת השמנים לספורטאים – כעת נפנה לסקור מספר מחקרים מדעיים בנושא התרומה התזונתית של שמן זרעי רימון לספורטאים.

במחקר שהתפרסם בשנת 2019, צוות ששל חוקרים מכמה אוניברסיטאות בארצות הברית, ביקש לבדוק את ההשפעה של זרעי רימונים על מרימי משקולות, בשל עדויות רבות ומחקרים רבים שהראו על הפוטנציאל של זרעי הרימון בשיפור עוצמת השרירים.
מסקנות המחקר מצביעות על כך ששתיית מיץ רימונים במהלך אימון משקולות ו 48 שעות לאחר מכן משפרת את כוח השרירים בגוף כולו. החוקרים ציינו כי צריכת 750 מ”ל מדי יום יכולה להיות המינון האופטימלי לייצור השפעה אנטי דלקתית משמעותית. בסך הכל, שיפור בביצועים הספורטיביים, כולל כוח שרירים, נבע כתוצאה משמני זרעי רימונים.

https://www.verywellfit.com/does-pomegranate-juice-improve-muscular-strength-4134686

במחקר אחר שהתפרסם בשנת 2019, צוות חוקרים ביצע את המחקר על ספורטאים צעירים באמצעות תמצית רימון על 19 גברים ונשים צעירים ופעילים מאוד. המחקר בדק אם תמצית רימונים עשירה בחנקה תשפר את התרחבות הכלי, זרימת הדם וביצועי האימון. המשתתפים קיבלו 1000 מ”ג תמצית רימון, 1000 מ”ג תוסף רימון מסחרי או פלסבו 30 דקות לפני האימון. כל מתנדב סיים שלוש מבחני הליכון להליכה עד תשישות.
התוצאות הראו כי תמצית רימונים שנלקחה לפני אימון הגברה את קוטר כלי הדם, מה שמאפשר זרימת דם טובה יותר ומסירת חמצן לשרירי עבודה. זה גם הראה עייפות מאוחרת ושיפור בביצועי הספורט אצל אנשים פעילים במיוחד.

שמן כורכומין

חמשת השמנים לספורטאים-כורכום אף פעם לא שימש רק כתבלין. הוא משמש גם ברפואה הטבעית במשך אלפי שנים, ומתורגל בהודו ובסין. התבלין שימש לטיפול בכל מיני מחלות ומצבים כמו מחלות דרמטולוגיות, זיהום, לחץ, דיכאון, בעיות גניקולוגיות, בעיות קיבה, בעיות דם ועוד.
היו הרבה מחקרים שנערכו בעשור האחרון בנושא הכורכום, וכתוצאה מכך גילויים גדולים רבים על התבלין. מחקרים אלה מראים כי ישנם יתרונות פיזיים רבים של כורכום לספורטאים שיכולים לסייע רבות לביצועיהם הגופניים.  להלן כמה מהיתרונות הגדולים ביותר של הכורכום:

* אנטי דלקתי
*משפר את זמן ההחלמה מפציעות
*משפר את הביצועים הספורטיביים
*בעל סגולות לאתלטיות בכך שמגביר את הביצועים אצל נשים דרך הגדלת מסת השריר ושאר תהליכים פיסיולוגיים

במחקר שהתפרסם בשנת 2017 קבע צוות חוקרים מאוניברסיטה באנקרה שבתורכיה. צוות המחקר קבע שלשמן הכורכום סגולות רפואיות והיכולת לשפר את הביצועים הפיזיים של מי שצורך אותו.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26528921

במחקר שהתפרסם בשנת 2013 ובוצע על ידי אוניברסיטה בטקסס שבארצות הברית נבחנו היכולות של הכורכומין לתקוף מחלות כגון דלקות וכאבים, לצד סגולות של שיפור ספירות דם וביצועים של סיבולת לבריאה.
מסקנת המחקר היתה שבמחקרים הקליניים שצוות המחקר בחן וערך, הכורכום הראה יעילות כנגד מחלות אנושיות רבות, כולל זאבת נפריטיס, סרטן, סוכרת, תסמונת המעי הרגיז, אקנה ופיברוזיס. בנוסף לשיפור הבריאות הכללית ובעצם זאת שיפור הביצועים הגופניים.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22887802

במחקר שהתפרסם בשנת 2015 על ידי צוות מחקר סיני, הצליחו החוקרים להוכיח שצריכה קבוע של כורכומין משפרת את הביצועים הגופניים. צוות המחקר ערך ניסוי בעכברים שקיבלו מנות של שמן כורכום. העכברים נבחנו בכוח שרירי הזרועות באמצעות מבחני אחיזה, בשחייה ומבחני מאמץ שונים.
מסקנת המחקר הייתה שהחומר הפעיל כורכומין משפר ביצועים גופניים וכיוצא מכך משפר את הביצועים הספורטיביים ושניתן להסיק שבבני אדם התוצאות יהיו דומות.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4344567/

ראיונות ועדויות של ספורטאים הצורכים את “שמן חמשת השמנים”

חמשת השמנים לספורטאים- הרעיון לכתיבת הכתבה הגיע מחבר יקר, שחקן כדורגל בקבוצה בגודל בינוני בארץ, שצורך את “שמן חמשת השמנים” כבר מספר שנים לטיפול בדלקת עור כרונית ממנה הוא סבל.
בשל עדותו על הסגולות של המוצר לשיפור ביצועיו הספורטיביים התחלנו לבדוק את הנושא ונעזרנו במומחים מעולם רפואת הספורט, התזונה ומעולם הספורט על מנת לאסוף את המידע הדרוש.

חמשת השמנים לספורטאים- מעבר לחברנו הכדורגלן היקר, רצינו לכלול עוד לפחות 10 אנשים שעושקים בספורט באופן קבוע ולוקחים חלק במסגרות ספורט שונות. כללנו בקבוצת המחקר החביבה שלנו ספורטאים מקצוענים וחובבנים מרקעים שונים, משני המגדרים, מגילאים מגוונים ומתחומי ספורט שונים.

1) שחקנית טניס חובבנית בת 31, בעבר לקחה חלק בליגה הארצית ואף הגיעה לדירוג 30 בארץ לנשים. משתמשת ב”שמן חמשת השמנים” לטיפול בפריחת עור על המרפקים במשך שנתיים. על פי עדותה ובדיקות דם ומאמץ היא מדווחת שספירות הדם שלה השתפרו, כמות ההמוגלובין בדם התאזנה והקיבולת ריאה שלה השתפרה במבחנים שערכה במספר מקרים שונים.

2) אצן חובב בן 52, נוהג לרוץ בכל בוקר ובסופי שבוע למרחקים ארוכים. נוטל את “שמן חמשת השמנים כתוסף תזונה כבערך שנה וחצי, מדווח על בדיקות דם בערכים מאוזנים כמספר חודשים לאחר שימוש במוצר. מדווח שבנוסף לתוסף תזונה המכיל שלל רכיבים חיוניים לבריאות תקינה, מאז שהחל לקחת אותו הוא רואה שיפור ביכולת הריצה שלו.

3) שחיין מקצועי בן 22, מייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות בסגנון חתירה וחזה. נוטל את “שמן חמשת השמנים” כתוסף תזונה במשך 9 החודשים האחרונים ומדווח על שיפור במצב האקנה בפנים שלו בנוסף לערכו התזונתי העשיר. הוא עורך בדיקות באופן קבוע ומעיד שהמלווים המקצועיים שלו מצביעים על שיפורים בערכים מסוימים מבערך התקופה שהחל ליטול את “שמן חמשת השמנים”.
הוא מדווח על תחושת כוח וערנות במיוחד בבקרים לאחר שהוא נוטל 3 טיפות ושותה תה, לעומת השנים הרבות לפני שהכיר את המוצר.

4) מתאמן קרוספיט בן 27, מתחרה מידי שנה בתחרות בינלאומית ובמספר תחרויות ברמה הארצית. נוטל את “שמן חמשת השמנים” כחצי שנה והתחיל לקחת אותו בהמלצת חבר מהבוקס. מספר שהתחיל לקחת את השמן כתוסף תזונה בשל הערך הגבוה של האומגות ובגלל שאינו סובל דגים. הוא מדווח על כך שלא ביצע בדיקות מעבר לביקורת אצל רופא המשפחה, אך מעיד על תחושת ערנות ושיפור ביצועים מאז שהחל ליטול את “שמן חמשת השמנים”.

5) מתאמנת בחדר כושר חובבנית בת 34, מתאמנת בחדר כושר למטרת עיצוב וכחלק מאורך חיים פעיל ובריא. מספרת שהיא נוטלת את “שמן חמשת השמנים” בשל מחסור במינרלים ממנו היא סובלת, אנמיה ובשל שאר הערכים התזונתיים. היא נוטלת את השמן 3 פעמים ביום בצורת 2 טיפות כל פעם ולפני אימון (פעם ביומיים) נוטלת 3 טיפות.
היא מדווחת על תחושת ערנות משופרת מכל דבר אחר שניסתה, על מנת להמריץ את המערכת לדבריה.

6) שחיין בן 19, מתחרה ברמה הארצית וזוכה מדליות לנוער. נוטל את “שמן חמשת השמנים” כשנה והתחיל לקחת אותו בהמלצת אחד המאמנים שלו, לאחר שחיפש אחר תוסף תזונה מגיל 16. מעיד שהתחיל לקחת את השמן כתוסף תזונה בשל הערך הגבוה של המינרלים ברזל ומגנזיום ובנוסף האומגות . מתאר תחושת ערנות וכוח מאז שהחל לצרוך את “שמן חמשת השמנים” ומספר שעוד חבר מנבחרת השחייה הולך בעקבותיו וצורך את “שמן חמשת השמנים” כבר מספר חודשים ומרוצה גם הוא.

7) כדורסלנית חובבנית בת 24, משחקת כדורסל בנבחרת אוניברסיטת תל אביב. התחילה ליטול את “שמן חמשת השמנים” כתוסף תזונה בשל היותה טבעונית ובשל שרופא המשפחה שלה הפנה אותה למצוא תוסף מזון עשיר באומגות.
מדווחת שלאחר חודשיים מלקיחה של השמן פעמיים ביום, היא יכולה להצביע על שיפור גם בתחום הספורטיבי, מתארת תחושה של ערנות לאחר נטילת השמן, בנוסף לתחושות של שיפור בכוח ויכולת הביצועים שלה על המגרש.

8) שחקן טניס חובבן בן 39, משחק טניס פעמיים בשבוע ופעם בשנה מתחרה בטורנירים לחובבנים. את “שמן חמשת השמנים” החל לקחת בשל המלצות ששמה על סגולותיו במיוחד בעוררות הגוף והנפש.
מדווח ש”שמן חמשת השמנים” שיפר את ביצועיו, העניק לו תחושת חייתיות וערנות טובה מכל שייק חלבון שניסה.

9) אצנית חובבנית בת 42, רצה בכל בוקר וערב. נוהגת להשתתף במרטונים כפעם בחודש.נוטלת את “שמן חמשת השמנים כתוסף תזונה כבערך שנתיים, מדווחת על בדיקות דם בערכים מאוזנים כבערך שנתיים. מדווחת על  שיפור ביכולת הריצה שלה ובשמירת הערנות שלאחר ובמהלך הריצה.

10) מדריך ומתאמן בחדר כושר  בן 44, מתאמן בחדר כושר כבר 20 שנה, כחלק מאורך חיים פעיל ובריא. הכיר את “שמן חמשת השמנים” מחבר לעבודה.
מספר שהוא נוטל את “שמן חמשת השמנים” בשל מחסור במינרלים ממנו הוא סובלת ובשל שאר הערכים התזונתיים.צורך את השמן פעמיים ביום(בבוקר ושעה לפני השינה) ב -3 טיפות.
מדווח על תחושת ערנות מוגברת ועל עלייה במשקלים איתם מתאמן.

לסיכום

חמשת השמנים לספורטאים – שמן חמשת השמנים יכול לשמש כתוסף תזונה מצויין להגברת ושיפור הביצועים של ספורטאים. בזכות הערך הבריאותי והתהליכים הפיסיולוגים שהחומרים השונים בו מכילים, לצד האפקט בשילוב השמנים השונים ובאופן שהם “מפרגנים” אחד לשני, או במילים אחרות משפרים את הספיגה (בזמן וכמות) של המינרלים, הויטמינים, חומצות השומן (אומגות), חומצות האמינו, סיבים ועוד.
על פי המידע שאספנו אנו משוכנעים שצריכה של מוצר “חמשת השמנים”, תשפר את הביצועים הספורטיביים לאחר מספר חודשים מועט בהתאם למערכת המטבולית ולגוף של כל אדם ואדם.
בכתבה הזאת ראינו מסקנות ממחקרים ומאמרים, לצד עדויות מלקוחות שספורט זורם בדמם. כל אלה חיזקנו את המלצתנו לשימוש ב”שמן חמשת השמנים” לשיפור הביצועים הספורטיביים של ספורטאים מתחומי ספורט שונים.